مقایسه کانال آخرین خبر و خبر فوری

مقایسه تحلیلی کانال آخرین خبر و کانال خبر فوری

کانال آخرین خبر  و کانال خبر فوری دو کانال خبری بزرگ ایرانی هستند که هر دو بالای ۲ میلیون عضو دارند. با توجه به اینکه تبلیغ دهندگان ممکن است هنگام ثبت تبلیغ بین این دو کانال در دوراهی تصمیم گیری قرار گیرند، در این پست قصد داریم به مقایسه تحلیلی بین این دو کانال بپردازیم. این اطلاعات با توجه به پست های روزهای اخیر استخراج شده اند (۸۷۹ پست برای کانال آخرین خبر و ۱۰۷۷ پست برای کانال خبر فوری). لازم به ذکر است بین پست های تبلیغاتی و پست های خود کانال تفاوتی در نظر گرفته نشده است.

اطلاعات کلی

  کانال آخرین خبر کانال خبر فوری
آی دی تلگرام akharinkhabar akhbarefori
موضوع خبری خبری
حداقل هزینه تبلیغ ۴۰۰،۰۰۰ تومان ۸۹۰،۰۰۰ تومان

 

مقایسه اعضای کانال

درصد کاربران فعال برابر است با نسبت «متوسط بازدید پستهای کانال» به «کل اعضای کانال». برای اینکه تخمین دقیق باشد، پست هایی که بازدید خیلی زیاد داشته اند (و احتمالا پستهای فوروارد شده تبلیغاتی هستند که به صورت همزمان در چند کانال قرار می گیرند) و پست هایی که بازدید خیلی کم داشته اند (که به هر دلیلی زود از کانال حذف شده اند) از آمار حذف شده اند. نتیجه به شکل زیر است:

  کانال آخرین خبر کانال خبر فوری
کل اعضا ۲،۱۵۱،۵۹۱ ۲،۲۰۹،۸۲۲
اعضای فعال ۳۰۱،۹۱۴ ۲۶۵،۵۷۰

 

مقایسه اعضای کانال آخرین خبر و خبر فوری

 

درصد حذف پست

همه تبلیغ دهندگان قبل از انتخاب یک کانال، محتوای آن را بررسی می کنند و با توجه به نحوه پست گذاشتن و موضوع آن تصمیم می گیرند. اما کانالها معمولا بخشی از پستهای خود را پس از مدتی حذف می کنند تا کانال در ظاهر شسته رفته تری داشته باشند. این رفتار به خصوص در کانالهایی که کمتر مورد توجه هستند و پستهای تبادلی قرار می دهند بیشتر دیده می شود.

برای اینکه این رفتار کانالها مشخص باشد، معیار «درصد حذف پست» را طراحی کرده ایم که بر اساس آن شما بهتر بتوانید در مورد یک کانال قضاوت کنید. این معیار حاصل تقسیم «تعداد پستهای حذف شده» به «کل پستهای کانال» می باشد. نتیجه به شکل زیر است:

  کانال آخرین خبر کانال خبر فوری
درصد حذف پست ۱۵،۲% ۱۰٫۵%

 

مقایسه پستهای حذف شده آخرین خبر و خبر فوری

 

الگوی پست گذاشتن در ساعات مختلف روز

شاید برای شما جذاب باشد بدانید کانالها در هر ساعت چه تعداد پست در کانال خود قرار می دهند. این موضوع کمک خواهد کرد تخمین بزنید پست تبلیغاتی شما چقدر طول می کشد تا مثلا پست دهم یا بیستم کانال شود. برای دو کانال آخرین خبر و خبر فوری نتیجه به شکل زیر است:

  کانال آخرین خبر کانال خبر فوری
متوسط تعداد پست در روز ۹۹ ۱۲۴

 

مقایسه نحوه پست گذاشتن کانال آخرین خبر و خبر فوری

 

این نمودار از ساعت ۱ شروع شده و تا ساعت ۲۴ را نشان می دهد. هر دو کانال از ساعت ۹ صبح شروع به پست گذاشتن کرده و تا ساعت ۱ بامداد آن را ادامه می دهند. با نزدیک شدن به ساعات پایانی شب، تعداد پست ها به تدریج بیشتر می شود. همانطور که از نمودار مشخص است، تقریبا در همه ساعات تعداد پستهای کانال خبر فوری بیش از کانال آخرین خبر است. در کل نیز، خبر فوری ۲۵% بیش از کانال آخرین خبر پست ارسال می کند.

 

بیشترین کلمات به کار رفته در کانالها

اینکه شما بدانید کانالها بیشتر از چه کلماتی استفاده می کنند به شما کمک خواهد کرد با فضای کانال بیشتر آشنا شوید و متن تبلیغ خود را متناسب با آن طراحی کنید. در بازه زمانی تحلیل، وضعیت این دو کانال به شکل زیر است (به خاطر داشته باشید این کلمات در طول زمان تغییر خواهند کرد و فقط برای آگاهی از تفاوت سبک کانالها تحلیل می شوند):

  کانال آخرین خبر کانال خبر فوری
   ۱ ایران ایران
   ۲ آمریکا آمریکا
   ۳ تهران ترامپ
   ۴ برجام برجام
   ۵ ترامپ کشور
   ۶ کشور دولت
   ۷ عراق توافق هسته ای
   ۸ رئیس جمهور رئیس جمهور
   ۹ دولت مردم
   ۱۰ سپاه سپاه

 

لازم به ذکر است در این تحلیل، کلمات کمتر از ۳ حرف و کلمات عمومی (مانند کانال، اعلام و …) از تحلیل حذف شده اند.

جمع بندی

از نتایج تحلیل مشخص است که کانال آخرین خبر بازدید بیشتری داشته و پستهای کمتری هم در کانال خود قرار می دهد. ضمن اینکه هزینه تبلیغ در آن هم از کانال خبر فوری کمتر است. تعداد پستهای حذف شده هر دو کانال در محدوده طبیعی قرار دارند و نکته منفی برای کانالها به شمار نمی آیند. بنابراین به نظر می رسد اگر شما قصد تبلیغ در یکی از این کانالها را دارید، کانال آخرین خبر گزینه بهتری خواهد بود.

نویسنده:


ارسال دیدگاه ...


  1. ناشناس -

    بنده هم کاملا موافق هستم.به نظر بنده ۳ عامل اصلی در تبلیغات تلگرامی موثر می باشد (جدا از هزینه تبلیغات)۱٫ میزان اعضای فعال کانال (که اصلی ترین عامل هم همین می باشد.)۲٫ تعداد ارسال پست کانال بعد از تبلیغ یا به عبارتی تعداد ارسال پست توسط یک کانال (که هر چه کم باشد مهم است)۳٫ تعداد اعضای یک کانال (آخرین عامل)با تشکر!

    • امین آقاجانی -

      با شما کاملا موافق هستم. ممنون از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید