تحلیلگر کانال و دغدغه های مدیران کانال

پاسخ به دغدغه مدیران کانالها در استفاده از تحلیلگر کانال

از آنجایی که استفاده از تحلیلگر کانال نیاز به ادمین کردن ID معرفی شده از سوی ما دارد، استفاده از این سرویس برای برخی مدیران کانال دغدغه ایجاد می کند. در این نوشته قصد داریم به بررسی این دغدغه ها بپردازیم.

چرا حساب ادمین؟

برای فعالسازی تحلیلگر کانال تلگرام شما باید یک ID تلگرام را که از سوی ما معرفی می شود بعنوان ادمین کانال خود قرار دهید. برای بسیاری از مدیران این سوال مطرح است که چرا تحلیلگر کانال نیاز به حساب ادمین دارد.

گزارشهای اصلی تحلیلگر کانال تلگرام، شامل گزارش ورود و خروج اعضا و گزارش ماندگاری اعضا، بر مبنای ۲ نوع اطلاعات تولید می شود:

 • ساعت دقیق ورود افراد به کانال شما
 • ساعت دقیق خروج اعضا از کانال شما

تلگرام این اطلاعات را در اختیار یک کاربر بیرونی قرار نمی دهد و دسترسی به زمان دقیق ورود و خروج مخاطبان کانال فقط و فقط در اختیار ادمین کانال قرار دارد. به همین دلیل است که برای استفاده از گزارشها شما باید ID معرفی شده را ادمین نگه دارید و با حذف حساب ادمین، به صورت خودکار گزارشها از دسترسی خارج خواهد شد.

آیا این ادمین می تواند به کانال من آسیب بزند؟

یک ادمین کانال ۸ دسترسی دارد:

 • Change Channel Info: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد اطلاعات کانال: مانند ID و توضیحات کانال را تغییر دهد
 • Post Messages: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد پست جدید در کانال قرار دهد
 • Edit Messages of Others: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد پستهای سایر ادمینها را تغییر دهد
 • Delete Messages of Others: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد پستهای سایر ادمینها را از کانال حذف کند
 • Ban Users: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد کاربران را از کانال شما حذف کند
 • Add Users: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد کاربر جدید به کانال اضافه کند
 • Pin Messages: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد یک پیام را به بالای کانال پین کند
 • Add New Admins: این دسترسی به ادمین اجازه می دهد ادمین جدید برای کانال تعریف کند

برای اینکه اطمینان داشته باشید این ادمین نمی تواند به کانال شما آسیبی وارد کند، همه دسترسی های حساس را به روی این کاربر سیستمی ببندید و فقط ۱ دسترسی را باز بگذارید تا این کاربر ادمین باقی بماند (اگر همه ۸ دسترسی را ببندید، کاربر دیگر ادمین نخواهد بود)

پیشنهاد ما این است که تنها دسترسی Add Users را باز بگذارید. با این دسترسی اساسا امکان هیچ نوع آسیبی به کانال شما وجود ندارد. نه امکان ارسال یا حذف پست، نه امکان تغییر اطلاعات کانال و نه امکان حذف کاربران کانال. در نتیجه خیال شما راحت خواهد بود که ادمین اضافه شده به هیچ عنوان قابلیت آسیب وارد کردن به کانال شما را نخواهد داشت.

چرا سرویس رایگان؟

برخی از مشتریان سوال دارند که چرا سرویس رایگان است . در گام اول باید گفت این سرویس به طور کامل رایگان نیست، بلکه تنها سرویس پایه رایگان است. علت رایگان بودن سرویس پایه آن است که بسیاری از کانالهای تلگرامی کارکرد درآمدزایی ندارند، اما از این اطلاعات می توانند برای بهتر مدیریت کردن کانال خود استفاده کنند. ما علاقه مندیم این دسته از مخاطبان هم مشتری سرویس ما باشند. این موضوع به ما کمک خواهد کرد تا با معرفی شدن ما از طریق این دوستان به سایر افراد، سریع تر بتوانیم در میان مدیران کانالها شناخته شویم.

در گام دوم، سرویس VIP ما رایگان نیست و شما برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید. اما استفاده از سرویس رایگان باعث خواهد شد شما بیشتر به ما سر بزنید و با احتمال بیشتری از ما خرید کنید! به این روش قیمت گذاری در اصطلاح Freemium گفته می شود. در صورتی که علاقه مند به شناخت بیشتر این مدل هستید، حتما در گوگل در مورد آن جستجو کنید.

آیا از اطلاعات ما استفاده تبلیغاتی می شود؟

برخی کاربران دغدغه این را دارند که اطلاعات آنها مورد استفاده تبلیغاتی قرار گیرد. خوشبختانه در تلگرام این موضوع کاملا منتفی است. زیرا ارسال پیام مستقیم به افراد بسیار محدودیت دارد. اساسا اگر فردی تصمیم به ارسال پیام تبلیغاتی به افراد داشته باشد، به سرعت توسط تلگرام به عنوان اکانت اسپم شناسایی شده و بلاک می شود.

اصلی ترین روش ارسال تبلیغ در تلگرام، کانالهای تلگرامی بزرگ هستند. در این کانالها هم یک تبلیغ برای همه به نمایش در می آید و امکان کنترل اینکه چه کسی تبلیغ را مشاهده کند وجود ندارد. در نتیجه اطلاعات کانال شما اساسا ارتباطی با تبلیغاتی که در تلگرام ارسال می شود نخواهد داشت و کمکی به آن نخواهد کرد.

محدودیتهایی که تلگرام در ارسال تبلیغ ایجاد کرده، باعث می شود تا امکان استفاده تبلیغاتی از اطلاعات شما وجود نداشته باشد. بنابراین نیازی نیست از این موضوع نگران باشید.

کلام آخر

با محدود کردن دسترسی های کاربر سیستمی معرفی شده به شما، مطمئن خواهید بود این کاربر هیچ گونه آسیبی به کانال شما نخواهد زد. به دلیل اهمیت شفاف بودن فرآیند برای ما، برای این سرویس و وبسایت نماد اعتماد الکترونیک اخذ شده تا شما مطمئن باشید یک شرکت طرف حساب شماست و این شرکت و فعالیت آن توسط نهادهای مسئول تایید شده است. در نهایت به خاطر داشته باشید بسیاری از مشتریان به این سیستم اعتماد کرده اند و از استفاده آن راضی هستند. کانالهایی مانند خبرگزاری صدا و سیما، کاله، همکاران سیستم، ام وی ام خودرو، بام بانک ملی، تلوبیون، بییپ تونز و … همه از مشتریان این سیستم هستند. امیدواریم شما هم از این ابزار استفاده کنید و از آن راضی باشد.

اگر باز هم سوال یا دغدغه ای داشتید، از طریق ID تلگرامی پشتیبانی ما (@AdshotSupport یا https://t.me/Adshotsupport) با ما در ارتباط باشید. خوشحال خواهیم شد پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

نویسنده:


ارسال دیدگاه ...


 1. ناشناس -

  سلام چه تضمینی هست ؟ که کاربران همکار شما مثل ادمین مورد اعتماد باشن ؟ 

  • امین آقاجانی -

   ببینید، اساسا هیچ فردی پست این سیستم نیست و همه چیز نرم افزاریه. در حقیقت «کاربر همکار ما» یک نرم افزار هست نه یک فرد. و این نرم افزار جوری نوشته شده که هیچ رفتار نادرستی نسبت به کانال شما نداشته باشه.
   اما برای اینکه باز هم خیال شما راحت تر باشه، ما درخواست می کنیم همه دسترسی های حساس رو روی این کاربر ببندید. دسترسی هایی مثل تغییر اطلاعات کانال، گذاشتن پست، حذف یا تغییر پست، حذف اعضا از کانال و …
   اینطور شما مطمئن خواهید بود که اساسا این نرم افزار اجازه و امکان تغییر ناخواسته در کانال شما رو نخواهد داشت

 2. ناشناس -

  سلامچه زمانی می تونم ادمین رو حذف کنم؟

  • admin -

   شما اگر قصد استفاده از گزارشهای تحلیلگر کانال رو داشته باشید، لازمه که کاربر سیستمی ادمین کانال باقی بمونه.
   هر زمانی که از ادمین بودن خارج کنید، گزارشها بصورت اتوماتیک متوقف خواهد شد