درصد ریزش اعضای کانال

ریزش اعضای کانال تا چه حد طبیعی است؟

ریزش اعضای کانال یکی از دغدغه های مهم مدیران کانالهای تلگرامی است. ریزش در همه کانالهای تلگرام اتفاق می افتد و نمی توان کانال فعالی را پیدا کرد که ریزش اعضا نداشته باشد. اما سوال اینجاست که چه میزان ریزش کانال طبیعی است؟ ریزش اعضا از چقدر بیشتر باشد شما باید نگران آن باشید و نسبت به آن واکنش نشان دهید؟

بهترین راه برای پاسخ به این سوال، این است که خود را با سایر کانالهای تلگرام مقایسه کنید. از آنجایی که ممکن است شما دوستان کانال دار زیادی نداشته باشید که خود را با آنها مقایسه کنید، ما در ادشات جدولی تهیه کرده ایم که میزان ریزش کانالهای تلگرامی را نمایش می دهد. این جدول به شما کمک خواهد کرد درک بهتری نسبت به وضعیت ریزش کانال خود داشته باشید.

این جدول بر مبنای درصد ریزش هفتگی کانالها محاسبه شده است (تعداد افرادی که در طول یک هفته از کانال رفته اند تقسیم بر کل اعضای کانال).

درصد ریزش اعضای کانال

برای اینکه وضعیت خود را با این جدول مقایسه کنید، کافیست ریزش اعضای خود را در طول یک هفته اندازه گرفته و آن را تقسیم بر تعداد اعضای کانال خود نمایید. با توجه به این جدول، اگر ریزش کانال شما به صورت هفتگی کمتر از ۴ درصد اعضاست، وضعیت شما قابل قبول است و جای نگرانی ندارید. اما اگر بیش از این سطح ریزش دارید، در مقایسه با سایر کانالها ضعیف عمل می کنید.

 

ریزش هفتگی ۴% برای کانال طبیعی به شمار می آید

 

به خاطر داشته باشید تحلیل و مقایسه کانال شما با سایر کانالهای تلگرام، به صورت اتوماتیک در تحلیلگر کانال تلگرام ادشات انجام می شود. در صورتی که تاکنون از این ابزار استفاده نکرده اید، با مراجعه به صفحه تحلیلگر کانال تلگرام، بیشتر از آن مطلع شوید. ضمنا اگر از این ابزار استفاده می کنید اما ربات تلگرامی آن را فعال نکرده اید، با مراجعه به پنل خود ربات تلگرام ادشات را فعال کنید تا هر هفته خلاصه گزارش مربوط به کانال خود که در آن این اطلاعات ارائه می شود را دریافت نمایید.

نهایتا به خاطر داشته باشید که این اطلاعات براساسا هفته آخر دیماه تهیه شده است و از این پس به صورت ماهانه به روز خواهد شد و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نویسنده:


ارسال دیدگاه ...